Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСубота, 04.05.2024, 05:22

Цікава цитата
Цитата от личность.net.
Привіт, Гость
Гість ми раді вас бачити.

Наше місто

Основні дані про наше місто:
Країна     Україна
Регіон    Дніпропетровська область
Район/міськрада    Орджонікідзевська міська рада
Код КОАТУУ    1212100000
Засноване    1883
Агломерація    Нікопольська агломерація
Статус міста    з 1956 року
Населення    46 654
Площа    26 км²
Густота населення    1 794 осіб/км²
Поштові індекси    53300-53390
Координати    47°39′12″ пн. ш. 34°05′03″ сх. д. (G)Координати: 47°39′12″ пн. ш. 34°05′03″ сх. д. (G)
Водойма    Базавлук, Солона, Дніпро
День міста    10 жовтня
Відстань
Найближча залізнична станція    Чортомлик
До станції    5 км
До обл./респ. центру
 - фізична    131 км
 - автошляхами    151 км
До Києва
 - фізична    382 км
Міська влада
Адреса    53300, Дніпропетровська обл., м. Орджонікідзе, вул. Калініна, 48, 4-30-35
Веб-сторінка    http://ordzhonikidze.dp.ua/
Міський голова    Іван Іванович Цупров

Орджонікі́дзе — місто на півдні Дніпропетровської області, у степовій зоні, у басейні річок Базавлук, Солона та Каховського водосховища. Територія міста становить 2,6 тис. га, населення — 46,8 тис. осіб.

Археологія

Цей степовий край має багату історію. Відомий археолог Борис Мозолевський у 1971 році розкопав курган «Товста могила», саме в якому знайдено знамениту золоту скіфську пектораль — шедевр світової античної культури, древньої майстерності.

Курган «Довга могила», у похованні № 12 — пізньотрипільське, парне поховання, де виявлено дві статуетки серезліївського типу.

У кургані 3 поблизу міста, поховання 11, пізньої трипільської культури, виявлено фрагмент верхньої частини статуетки серезліївського типу. Курган 3, поховання 25, парне пізньотрипільське поховання, де виявлено 5 статуеток серезліївського типу. Курган 3, поховання 32, пізньотрипільське поховання, виявлено округлотілу посудину.

Історія

Недалеко від міста, на території Каховського водосховища, по старому руслу Дніпра у УПІ-ХІ ст. проходив знаменитий торговий шлях «Із варяг у греки». Не менш славна й подальша історія краю. Адже місто знаходиться на колишній території земель козацького Війська Запорозького. Саме тут понад триста років тому знаходилися Базавлуцька та Чортомлицька Січі. З останньою було тісно пов'язане життя та бойова діяльність національного героя України Івана Сірка, могила якого знаходиться в с. Капулівка.

Причиною виникнення міста Орджонікідзе стало те, що наприкінці минулого століття, у 1883 році, інженер-геолог Валеріан Домгер у басейні річки Солона відкрив багаті родовища марганцевої руди. Саме тут, на території майбутнього міста Орджонікідзе, з'явилися перші шахтарські селища. Одному з них — Причипилівці (нинішнє Гірницьке) уже більше 100 років. У 1886 році створюються Покровські копальні і розпочинається промислова розробка марганцевої руди.

Офіційна дата народження міста - 1956 рік, коли були об'єднані декілька робітничих селищ, що виросли поблизу марганцевого рудника імені Орджонікідзе.

Економіка

Спочатку видобуток марганцевої руди здійснювався підземним шахтним способом. Але у 1952 році почали добувати марганцеву руду відкритим способом. У 1956 році вперше не тільки у вітчизняній, але й у світовій практиці було впроваджено метод рекультивації (відновлення) колишніх кар'єрних земель. Саме в цей час були об'єднані гірничодобувні підприємства в одне ціле — Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат, який став головним підприємством міста.

Місто Орджонікідзе розросталося, і в 1965 році його було віднесено до міст обласного підпорядкування. З 2000 року на заводі «Кварцит» компанією «Ольвія-Бета» розпочато виробництво товарів побутової хімії та засобів гігієни. Це відомі не лише в Україні, а й за її межами, пральні порошки (Gala, Dana, Лотос Dах), шампуні і мило Shandy, рідина для миття посуду, скла та інше.

Соціальна сфера

У місті діють 11 шкіл, 15 дитячих садків, 2 музичні школи, будинок творчості, дитяча юнацько-спортивна школа, професійно-технічне училище. Для забезпечення культурних потреб мешканців міста працюють кінотеатр, палац культури, клуби, бібліотеки, зона відпочинку. Медичне обслуговування населення забезпечує міська лікарня. Для занять фізкультурою й спортом є стадіон та плавальний басейн.

Персоналії

Родом з міста Орджонікідзе перший український nu-metal гурт Skinhate, а також модель та співачка Даша Астаф'єва.

сайт нашого міста

«  Травень 2024  »
Посміхнися ;)
anegdot.com.ua